DOPRAVA ZDARMA při nákupu nad 2 500 Kč.

PROTEINY od Protein&Co. Vyberte si ten nejchutnější od nás ušitý na míru pro vás

Protein od Protein&Co.

Vyberte si ten nejchutnější od nás ušitý na míru pro vás

 

Protein. Snad každý o něm slyšel, většina ví, že ho potřebuje, ale málokdo ví, který zvolit.

Abyste se snáz zorientovali v nabídce proteinů Protein&Co., připravili jsme pro vás tabulku, kde najdete všechny důležité informace, které pro výběr proteinu potřebujete.

Na začátku se zamyslete nad tím, jaké jsou vaše preference, jakého cíle chcete dosáhnout, zda máte nějakou intoleranci či alergii. Nejste náhodou vegan? Chcete vědět, z jakého zdroje pochází mléko, ze kterého je protein vyrobený? A pak už jen stačí kouknout do tabulky a budete mít hned jasno. Snadno si vyberete protein, který bude nejlepší pro dosažení vašeho cíle.

Pro začátek je důležité říct jednu zásadní informaci, která se týká veškerých proteinů v tabulce.

Všechny mají naprosto skvělou chuť, snadno se rozpouští, a ještě snáz se pijí. Vlastně je dost možné, že se do cvičení pustíte už jen proto, abyste si potom mohli dopřát protein.

Jistě se usmíváte a říkáte si, že to přece není možné. Opravdu je. Naše proteiny jsou něco jako gurmánský zážitek ve světě proteinových prášků.

 

Co důležitého v tabulce najdete?

Původ – zda pochází protein z rostlinného či živočišného zdroje, na což navazuje i to, je-li vhodný pro vegetariány či vegany, případně zda obsahuje laktózu.

Doba stravitelnosti – upřesňuje, jak dlouho se protein do těla uvolňuje a jak dlouho ho budeme trávit. Běžně protein trávíme 2–3 hodiny a můžeme si ho tak dát kdykoliv během dne. Některé proteiny trávíme třeba i 6 hodin. K čemu je takový protein dobrý? Skvěle se hodí pro večerní konzumaci, protože dokáže opravdové divy. Celou noc totiž dodává našemu tělu živiny. A pak, že bez práce nejsou koláče… s trochou cvičení bude i pekáč buchet na břiše. S tím souvisí i vícesložkovost proteinu, která se na tom také podílí.

 

Aminokyselinové spektrumoznačuje poměr a množství různých aminokyselin v bílkovině. V bílkovinách je přítomno 21 aminokyselin a jsou důležité pro budování a regeneraci svalové hmoty. Aby tento proces probíhal co možná nejefektivněji, je důležité, aby naše strava obsahovala všechny aminokyseliny v takovém poměru, který je blízký spektru našeho kosterního svalstva.

 

Sladidla – úzce souvisí s chutí, která je pro mnoho lidí důležitým aspektem při dlouhodobém zařazení proteinu do jídelníčku. Proteiny mohou být dochucovány různými způsoby, jak přírodně, tak i za použití umělých sladidel. V naší nabídce najdete proteiny čistě přírodní – bez sladidel, potom ty, které jsou ochuceny přírodními zdroji (např. ovocem či stévií), ale i ty, u kterých jsme k doslazení využili umělá, ale zcela běžná sladidla.

 

Využití – odpovídá na otázku, zda je protein vhodný spíše pro budování svalů, nebo nám pomůže I při cestě k ploššímu bříšku. V tomto případě je důležité upozornit na to, že cesta za vysněným cílem (ať je to svalnatá či štíhlá postava) je o komplexnosti a vyváženosti jídla a pohybu. Protein je skvělým doplňkem, nikoli spásným nápojem. Pokud chcete redukovat, volte protein s vyšším obsahem bílkovin a nižším množstvím sacharidů. Snažíte-li se nabrat objem, sáhněte naopak po gaineru, který má vyšší podíl sacharidů, ale doplníte jím i protein.

 

Trávicí enzymy – může se stát, že pokud nejste na příjem vyššího množství bílkovin zvyklí, budete se cítit těžko. S proteinem to nevzdávejte, dělá velkou službu. Zkuste vybrat ten s trávicími enzymy, které pomáhají předcházet např. nežádoucímu nadýmání. A pokud jste si zamilovali chuť proteinu, který je zrovna neobsahuje, dají se u nás pořídit i zvlášť a využití mají široké (třeba po takovém nedělním obědě se šesti).

Grass Fed – zakládáme si nejen na chuti, ale rovněž na kvalitě našich produktů. Proto vybíráme ty nejkvalitnější ingredience. Víte, co je Grass Fed? Znáte ten pocit, kdy jedete přírodou kolem louky a na ní se pasou krávy? A znáte Holandsko? To je těmito oázami klidu se šťavnatou zelenou trávou přímo poseté. Vidíte je? Táhlý mírný kopec se šťavnatě vzhlížející trávou, krávy si spokojeně putují krajinou tulipánů… nikde nic, jen krávy, tráva, slunce. Takže přesně od těchto krav pochází mléko, ze kterého pro vás některé naše proteiny vyrábíme. Vyzkoušejte je.

 

Tolik tedy k tomu, podle jakého klíče vybrat protein.

NEČEKEJTE u nás DUHOVĚ BAREVNÉ SKLENICE, MY JEDEME NA VLNĚ PŘÍRODY, žádné dobarvování. Protein je pro svaly a zdravé tělo, pro oči potom bude ten spokojený pohled do zrcadla. Věříme, že vyberete tak, abyste byli spokojeni.

My děkujeme, že jste si jako společníka na své cestě vybrali právě nás - Protein&Co.

 

  • MUDr. Daniel Sosýn

    Jednatel společnosti

    Dan vystudoval Lékařskou fakultu Univerzity Palackého. Je nadšencem do bojových sportů a fitness obecně. Sám si zažil ve fitku to trápení, které známe všichni - Trpíš nepoživatelné chutě proteinů jen proto, že do sebe chceš dostat trochu bílkovin. Proto se rozhodl založit Protein & Co. , protože věří, že i na sportovní výživu se člověk může těšit.

Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & techka s.r.o.