Doprava ZDARMA při nákupu nad 2100 Kč.

Je ketodieta nebezpečná?

7244

 

 

Ketodieta je hitem posledních let a řada lidí ji považuje za zázračnou. Každá dieta či úprava stravování má jistě mnoho pozitivních stránek, zároveň s sebou nese určitá rizika. Stejně tak je to i v případě ketodiety. Mnoha nebezpečným účinkům ketodiety se dá však vyvarovat.

Ketodieta může být v mnoha ohledech přínosná nejen pokud chceme zhubnout, ale má také pozitivní vliv u lidí s epilepsií, kdy snižuje frekvenci záchvatů. Dle výzkumů také velmi dobře funguje jako podpůrná prevence proti vzniku zánětů a nádorů v těle.

V případě hubnutí varují nejen lékaři, ale i samotní jedinci na ketodietě, před tím, že je potřeba striktně dodržovat všechny pokyny a zásady, jinak pro vás bude spíše ke škodě než k užitku.

Na co si dát pozor, abyste neohrozili své zdraví a dosáhli vytoužené postavy?

 

 

467216-PFX8QE-308

 

Ketochřipka

Prvních několik dní se můžete potýkat s nevolnostmi, únavou, letargií či zvracením. Tento stav je označován jako „ketochřipka” a vzniká na základě toho, že naše tělo vyčerpává všechen cukr ke spalování energie a začíná spalovat tuky. Tělo se tak dostává do ketózy a tato změna ho vyčerpává. Nebojte se, za několik dní tyto potíže odezní. Může vám pomoci dostatečné množství spánku a tekutin.Průjem 

Držíte ketodietu a máte problém s průjmem? Ani v tomto případě se nemusíte příliš bát o své zdraví. Průjem je totiž častým průvodním jevem ketodiety. Příčinu hledejte u žlučníku, který produkuje žluč a pomáhá nám rozkládat tuky ve stravě. Průjem může způsobovat také nedostatek vlákniny ve stravě, proto je dobré na ni nezapomínat.

 

abdominal-pain-2821941_1920

Ledviny

Zvýšený příjem bílkovin při ketodietě může být rizikem pro naše ledviny, které jsou větším množstvím bílkovin zatěžovány vzhledem k tomu, že vysoká produkce ketonů může vést k častějšímu močení a rychlejší ztrátě tekutin. Potíž nastává v tom, že ledviny patří mezi orgány, které nejprve nebolí, ale začnete je cítit až v okamžiku, kdy nastane větší problém. Většinu obtíží odhalíme až při lékařském vyšetření, proto není na škodu, když si před začátkem ketodiety ověříte, že jsou vaše ledviny v pořádku. Pokud trpíte vadou ledvin, měli byste se poradit se svým lékařem, zda je vhodné ketodietu zařadit, nebo se vydat jinou cestou. Často pomůžou pravidelné kontroly a lékařský dozor. Sami se hlídejte, abyste nebyli dehydratováni a doplňujte během dne dostatečné množství tekutin.

Jaké jsou příznaky dehydratace?

 • Pocit žízně;
 • bolest hlavy;
 • podrážděnost;
 • nesoustředěnost;
 • sucho v ústech;
 • suché rty;
 • suchá pokožka;
 • závratě;
 • malátnost;
 • nízký tlak;
 • únava;
 • tmavá moč.

 

15132

 

Jo-jo efekt

Na první pohled spíše estetickým problémem se může jevit jo-jo efekt. Opak je však pravdou. U ketodiety jo-jo efekt nastává zejména poté, co hubnoucí projde prvními dvěma fázemi, dosáhne totiž většinou vysněné váhy a vzhledu postavy. Třetí fáze mu pak přijde zbytečná, ale je naopak velmi důležitá, aby se nedostavil jo-jo efekt, který má za následek jednak opětovné ztloustnutí, jednak může negativně ovlivňovat naše zdraví právě rychlými výkyvy ve změně hmotnosti. Všeho s mírou

Mimo výše uvedené zdravotní potíže se u některých lidí na ketodietě může projevit dlouhotrvající únava, zácpa, nepravidelná či slabá menstruace, případně snížená hustota kostí. I když chceme zhubnout, musíme si vždy uvědomit, že každá dieta s sebou přináší určitá rizika a organismus každého z nás na ni reaguje jinak. Zdraví by pro nás mělo být na prvním místě a v okamžiku, kdy se nebudete cítit dobře, nebo budete mít pocit, že už překračujete nějakou svoji fyzickou či psychickou hranici, je vždy lepší poradit se se svým lékařem, zda jsou tyto projevy v pořádku či nikoliv.


Zkušenosti s Protein&Co.

Od profíků přes trenéry, až po rekreační sportovce

 • MUDr. Daniel Sosýn

  Jednatel společnosti

  Dan vystudoval Lékařskou fakultu Univerzity Palackého. Je nadšencem do bojových sportů a fitness obecně. Sám si zažil ve fitku to trápení, které známe všichni - Trpíš nepoživatelné chutě proteinů jen proto, že do sebe chceš dostat trochu bílkovin. Proto se rozhodl založit Protein&Co. , protože věří, že i na sportovní výživu se člověk může těšit.

Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & techka s.r.o.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení