DOPRAVA ZDARMA při nákupu nad 2 500 Kč.

Cvičit, nebo necvičit při ketodietě? Nic se nemá přehánět

dumbbells-2465478_1920

 

Ketodieta je v mnoha ohledech zásahem do běžného fungování organismu. Možná se tedy ptáte, zda během ní můžete cvičit, nebo raději ne. Připravili jsme proto pro vás několik rad, na co si při cvičení během ketodiety dát pozor a čemu se raději vyhnout, abyste se cítili dobře.

 

 

Náročný start

Jakmile začnete s ketodietou, začíná se vaše tělo seznamovat s novou situací a adaptuje se na ni. Zvyká si především na nízký přísun sacharidů a rychlejší spalování tuků. Zejména během prvního týdne ketodiety se můžete cítit slabí a unavení. Je tedy možné, že nebudete mít v prvních dnech na cvičení ani pomyšlení. Nelamte si tedy hlavu s tím, pokud nebudete cvičit, případně zvolte procházky nebo lehké protahovací cviky.

 

 

 

disease-4392150_1920

 

Protivník jménem „ketochřipka”

Počáteční únava se může rozvinout v „ketochřipku”, při níž můžete trpět na bolesti hlavy a svalů, mít průjem či pocit na zvracení. „Ketochřipka” je stav, při kterém se tělo vyrovnává s ketózou a po nějaké době odezní. V prvních dvou týdnech však není potřeba tělo ještě více vyčerpávat a není příliš vhodné zařazovat nové cviky. Jakmile příznaky „ketochřipky” odezní, můžete se více zaměřit na pohybovou aktivitu a zařadit náročnější trénink.

 

 

Méně je více

Vybírejte si cviky nízké až střední intenzity, protože během ketodiety budete dobře spalovat tuky. Cvičení vysoké intenzity vyžaduje vyšší množství glykogenu, kterého ale budete mít nedostatek, proto by takové cvičení bylo neefektivní. Doporučujeme zařadit posilování a aerobní aktivity.

 

 

asparagus-2169305_1920

 

Nezapomeňte na přísun kalorií

Možná namítnete, že přeci držíte dietu, ale i při dietě je důležité zásobovat tělo kaloriemi, a to zejména před cvičením. Díky ketodietě se vám může stát, že nebudete mít hlad, respektive na něco chuť. Hlídejte si proto, abyste před cvičením něco malého snědli, případně začněte cvičit cca hodinu po hlavním jídle, abyste měli dostatek energie a cítili jste se dobře i po tréninku.Spalujte tuky, doplňujte tuky

Protože při ketodietě čerpáte energii z tuků a zejména v první fázi jich spalujete, je potřeba je také doplňovat. Zaměřit byste se měli na zdravé tuky, které se vyskytují v kvalitních olejích (zejména panenské, kokosový olej, avokádový olej, lněný olej apod.), ořeších či tučném tvarohu. 

 

yoga-3053488_1920_1

 

Dejte na intuici

Při ketodietě si uvědomte zejména to, že každý z nás je jiný a zvládáme tak jednotlivé situace rozdílně a stejně tak se chová i náš organismus. Pokud se na cvičení během ketodiety necítíte, nedělejte žádné unáhlené kroky, abyste si ketodietu neznechutili jen tím, že se budete cítit vyčerpaní. Budete-li se naopak cítit dobře a plní energie, nic vám nebrání v tom, abyste se pustili do cvičení. Dejte na svůj pocit.

  • MUDr. Daniel Sosýn

    Jednatel společnosti

    Dan vystudoval Lékařskou fakultu Univerzity Palackého. Je nadšencem do bojových sportů a fitness obecně. Sám si zažil ve fitku to trápení, které známe všichni - Trpíš nepoživatelné chutě proteinů jen proto, že do sebe chceš dostat trochu bílkovin. Proto se rozhodl založit Protein & Co. , protože věří, že i na sportovní výživu se člověk může těšit.

Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & techka s.r.o.