DOPRAVA ZDARMA při nákupu nad 2 500 Kč.

BCAA v komplexu aminokyselin – síla, růst a energie

IMG_5075

 

Pokud už nějakou dobu sportujete, tak jistě víte, jak jsou pro náš organismus prospěšné aminokyseliny a jak dokážou podpořit aktivní trénink. Nevíte-li, k čemu jednotlivé aminokyseliny slouží, koukněte se pro začátek na náš rozcestník o aminokyselinách, kde se o nich v jednotlivých článcích dozvíte základní informace. Nyní se posuneme zase trochu dál a podíváme se na to, jak mezi sebou můžeme jednotlivé aminokyseliny kombinovat, zaměříme se zejména na komplexy aminokyselin, které nám zajistí dobrý poměr mezi jednotlivými složkami.Která kombinace aminokyselin je ta pravá?

Možností, jak kombinovat aminokyseliny, je celá řada, jelikož žádná z nich přímo nevylučuje užívání jiné. Důležité je zaměřit se na váš cíl, požadavky a přemýšlet, co chcete z aminokyselin vytěžit. Nejčastěji lidé sahají po aminokyselinách kvůli zlepšení regenerace. Tento efekt vám může přinést řada kombinací, v Protein&Co. jsme po dlouhém váhání nakonec vybrali směs aminokyselin, kterou jsme pojmenovali BCAA ENHANCED. Pojďme se podívat na to, co spojení aminokyselin dokáže.


IMG_5084

 

Jak takový komplex aminokyselin vypadá?

Základem jsou BCAA, které chrání svalovou hmotu před devastací, přispívají k regeneraci svalů, zvyšují kvalitu svalové hmoty a také podporují redukci hmotnosti. 

Když se do celého mixu zapojí lysin – aminokyselina potřebná pro tvorbu bílkovin v játrech, podpoříme ještě více regeneraci tkání, navíc urychluje zotavování po chirurgických zákrocích. Podílí se rovněž na budování svalů, snižuje únavu a dodává tělu energii. Urychluje také hojení oparů.


BCAA a lysin jsme podpořili argininem AKG, který zlepšuje prokrvení, čímž zrychluje přísun živin na správné místo. Napomáhá také vylučování růstového hormonu, má pozitivní vliv na energii, urychluje hojení a regeneraci a podporuje růst.

Celou pětici aminokyselin hlídá glutamin – jedna z nejkoncentrovanějších aminokyselin v těle, která zajišťuje zejména pozitivní dusíkovou bilanci v organismu, ale podporuje také zvětšování svalové hmoty, zlepšuje spánek a snižuje chuť na alkohol a sladké. Navíc působí antikatabolicky.Vzájemná podpora a násobení účinku

Je tedy už na první pohled zřejmé, že nám jednotlivé složky komplexu přináší velké množství benefitů. Společným působením navíc dokážou jednotlivé aminokyseliny účinky zesilovat. 

 

crossfit-534615_1920

 

Komplex aminokyselin ve výše uvedeném složení:

  • podporuje růst svalů a chrání je před devastací;
  • udržuje pozitivní dusíkovou rovnováhu v těle;
  • příznivě ovlivňuje vylučování růstového hormonu;
  • zlepšuje spánek a zvyšuje energii;
  • podílí se na regeneraci organismu, podporuje hojení tkání a oparů.

 

Výhodou navíc je to, že nemusíte složitě míchat více aminokyselin, ale získáte rovnou jejich vyvážený poměr v jedné dávce. Není tedy nic jednoduššího, než využít potenciál komplexů, ať už chcete chránit své svaly, zvětšit objem svalové hmoty, nebo nakopnout tělo a dodat mu potřebnou energii.

 

Zajímají vás další aminokyseliny, kterými podpoříte cvičení a svoje tělo, koukněte se na náš rozcestník, kde se o nich dozvíte další informace, nebo nám napište, rádi vám poradíme a zodpovíme vaše otázky.

  • MUDr. Daniel Sosýn

    Jednatel společnosti

    Dan vystudoval Lékařskou fakultu Univerzity Palackého. Je nadšencem do bojových sportů a fitness obecně. Sám si zažil ve fitku to trápení, které známe všichni - Trpíš nepoživatelné chutě proteinů jen proto, že do sebe chceš dostat trochu bílkovin. Proto se rozhodl založit Protein & Co. , protože věří, že i na sportovní výživu se člověk může těšit.

Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & techka s.r.o.