DOPRAVA ZDARMA při nákupu nad 2 500 Kč.

H2O - nejvíce podceněný doplněk výživy současnosti

Vliv hydratace na silové výkony, energii a růst svalové hmoty

 

Věděli jste, že až 3/4 z nás jsou chronicky dehydratovaní? A proč by vás to mělo vlastně zajímat?

 

Silové výkony

Při budování svalové hmoty je důležité, jakou zátěž na sval vyvineme. Studie publikovaná v "Journal of Strength and Conditioning Research" prokázala, že pokles hydratace o 1,5 % způsobí pokles výkonu o 1 opakování maximálky, a to je dost.

V jiných číslech – při dehydrataci v rozsahu 1–2% ztráty celkové tělesné hmotnosti dochází k poklesu výkonnosti sportovce o 5–10 %.

 

Rozpad svalů

Sval se skládá z 80 % z vody. Podle "Biochemistry Journal" dochází při poklesu hydratace ke ztrátě tekutin ze svalové buňky a dochází k jejímu úmrtí. Abychom tomu zamezili a udrželi si svou těžce vydřenou svalovinu, musíme dbát na perfektní hydrataci.

Dostatečná hydratace je důležitá také pro optimální regeneraci, jelikož na ní závisí adekvátní přísun živin do svalu. Pokud to s regenerací myslíte opravdu vážně, ochuťte si vodu našimi instantními BCAA. Voda Vám bude více chutnat a navíc doplníte potřebné aminokyseliny. :)

 

Kolik toho mám vypít?

Pokud bychom to vzali opravdu jednoduše – kolik jste shodili, tolik vypijte. Pokud jste při tréninku ztratili 1 kg hmotnosti, vypotili jste 1 l vody, který musíte doplnit. 

 

Tak jednoduché to ale není!

Tělo dokáže efektivně zpracovat pouze asi 800 ml tekutin za hodinu. Přijímat více je úplně zbytečné, zatížíte si kardiovaskulární systém a stejně to vyčůráte.

 

Jak mám tedy doplnit 1 l vody, když zpracuji jen 800 ml? 

Plánujte – rozložte si tekutiny do celého dne. 2–3 hodiny před tréninkem vypijte alespoň 500 ml vody, dalších 200–300 ml cca půl hodiny před začátkem tréninku. 

TIP: Vodu konzumujte v doušcích, nevypijte celou skleničku naráz a nehltejte. Tělo by nestihlo tekutiny vstřebat a stimulovali byste zbytečně ledviny, které by vodu vyloučily do močového měchýře. 

 

Máte nějaké dotazy?

Napište nám na proteinaco@proteinaco.cz

 

 

 

 

  • MUDr. Daniel Sosýn

    Jednatel společnosti

    Dan vystudoval Lékařskou fakultu Univerzity Palackého. Je nadšencem do bojových sportů a fitness obecně. Sám si zažil ve fitku to trápení, které známe všichni - Trpíš nepoživatelné chutě proteinů jen proto, že do sebe chceš dostat trochu bílkovin. Proto se rozhodl založit Protein & Co. , protože věří, že i na sportovní výživu se člověk může těšit.

Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & techka s.r.o.