DOPRAVA ZDARMA při nákupu nad 2 500 Kč.

Forbes 30 pod 30 2023 - Daniel Sosýn

Mohl být lékařem, ale už během studia medicíny se rozhodl podnikat. Nechutnala mu dostupná sportovní výživa, a tak začal vyrábět vlastní. Ladil chuť syrovátkového proteinu tak dlouho, až se v roce 2021 stal na českém internetu nejprodávanějším produktem ve své kategorii. Díky spolupráci s lékařem Pavlem Novosadem navíc docílil toho, že jde v Česku o první lékaři oficiálně doporučovaný protein na prevenci osteoporózy u seniorů. Jeho olomoucká firma Protein & Co. vyrábí i další produkty v segmentu zdravé výživy, má obrat kolem 70 milionů korun a působí na osmi trzích. Vedle toho Daniel Sosýn v Olomouci vede také gelaterii MichelanGelato.

Dotazník Daniela Sosýna

Co děláte?

Učím lidi vychutnat si sportovní výživu.

Jaké jsou vaše tři nejposlouchanější songy na Spotify za rok 2022?

Ozzy Osbourne – Patient Number 9, Ben Cristovao ft Rytmus – MULTIVERSE, David Koller – Lehká.

Který seriál vás naposledy pohltil tak, že jste se na něj díval nonstop?

Peaky Blinders.

Jakou knihu jste naposledy četl?

Přemyslovská Epopej IV.

Se kterou aplikací trávíte nejvíc času?

Freelo, firemní e-mail.

Instagram, nebo TikTok? A proč?

Instagram – je přehlednější, lépe se mi s ním pracuje.

Kdo je podle vás ideální prezident (ze všech lidí na planetě, i nežijících)?

Tomáš Garrigue Masaryk – pokud poštěstí mít znova stejně dobrého prezidenta, jako toho prvního, má Česko vyhráno.

Představte si Česko v roce 2053. Jak vypadá?

Zbavili jsme se komunistických stigmat a praktik, která jsou v naší společnosti dnes viditelná. Vedení země nestaví politiku na nenávisti a rozdělování společnosti, nýbrž na jejím stmelování. Po silnicích jezdí self-driving vozidla, díky čemuž je extrémně nízká nehodovost a máme krásné čisté ovzduší, jednak díky vozidlům, která jsou poháněna elektrickou energií z ekologických zdrojů, jednak proto, že se pilířem české ekonomiky stal vysoce specializovaný lehký průmysl a služby, ve kterém česká inteligence a zlaté české ručičky excelují. Za služby a zboží platíme eurem a hranici chudoby známe pouze jako teoretickou ekonomickou veličinu.

Kdybyste kromě toho, co dnes děláte, mohl dosáhnout jiného snu, co by to bylo?

Věnoval bych se závodně brazilskému jiu jitsu.

Zdroj: Forbes 30 pod 30 - Daniel Sosýn. Forbes [online]. 2023 [cit. 2023-08-01]. Dostupné z: https://forbes.cz/lists/frbs-30-pod-30-23/daniel-sosyn/

  • MUDr. Daniel Sosýn

    Jednatel společnosti

    Dan vystudoval Lékařskou fakultu Univerzity Palackého. Je nadšencem do bojových sportů a fitness obecně. Sám si zažil ve fitku to trápení, které známe všichni - Trpíš nepoživatelné chutě proteinů jen proto, že do sebe chceš dostat trochu bílkovin. Proto se rozhodl založit Protein & Co. , protože věří, že i na sportovní výživu se člověk může těšit.

Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & techka s.r.o.