DOPRAVA ZDARMA při nákupu nad 2 500 Kč.

Než začnete s ketodietou – několik rad pro hladký start

2485947

 

Chcete se pustit do ketodiety, ale nevíte, jak začít a na co se připravit? Provedeme vás možnými úskalími této metody, řekneme vám, na co se máte připravit a na co si dát pozor.

 

Náročný start

Mnoho lidí, kteří se pustí do ketodiety bez předchozích zkušeností, mívá největší problémy překonat prvních 14 dní. Tělo se v tomto období dostává do stavu ketózy a jelikož si nebere energii z cukrů v těle, ale začíná využívat tukové zásoby, je to pro nás poměrně zásadní změna. Organismus každého z nás reaguje jinak, můžete mít chuť na sladké nebo dostanete “keto chřipku”. Pokud jste se rozhodli ketodietu absolvovat, neměli byste se náročného začátku zaleknout, protože jak se říká: „Trpělivost růže přináší.”

 

977

Informace – základ úspěchu

Jsou situace, kdy je dobré se do něčeho vrhnout po hlavě. Uběhneme třeba o kilometr víc, než jsme zvyklí, místo sledování televize sedneme na kolo a dáme si do těla, nebo si místo hranolků dáme zeleninový salát. U ketodiety je však určitá příprava na místě. Kdybyste se do ní vrhli po hlavě, mohl by se stát jednak to, že nezhubnete, ale také to, že svému organismu ublížíte.

 

Co je dobré vědět, než začnete s ketodietou? 

  • Jaký je váš zdravotní stav – zda jste na něco alergičtí či netrpíte některým z onemocnění, při nichž ketodieta není vhodná.
  • Jak se stravujete v současné době a jaký je váš stravovací režim.
  • Recepty – zdánlivě banální část mnoha diet, na níž ale často také selhávají, protože nevíme, co máme vařit. Je dobré se připravit a prolistovat pár kuchařek, které se zaměřují na ketodietu, abyste měli v zásobě několik receptů (zejména na 2. a 3. fázi ketodiety).

 

four-leaf-clover-19776_1920

 

Štěstí přeje připraveným

Chcete-li si zajistit hladší začátek ketodiety, nic vám nebrání v tom, abyste se na ni připravili. Ketodietu nemusíte začít držet striktně ze dne na den, ale můžete si před 1. fází vytvořit fázi přípravnou, kdy budete snižovat příjem cukru tím, že např. omezíte sladkosti, sladké nápoje či ovoce s vysokým obsahem cukru. Do svého jídelníčku můžete naopak zařadit potraviny, které jsou bohatší na bílkoviny a tím tělo připravit na jejich vyšší příjem.

 

Doplňujte vitamíny

Jakmile budete chtít začít s ketodietou, měli byste si především uvědomit to, že se jedná o dietu, není to dlouhodobá náhrada běžné stravy. Každá dieta s sebou přináší určitá omezení, která si mnohdy ani neuvědomujeme a až později se divíme, že našemu tělu něco schází. Nezapomínejte proto na doplňování potřebných vitamínů a minerálů, které ze stravy získáte jen v omezeném množství. Zaměřte se zejména na vápník, hořčík, sodík a draslík. Ty totiž mohou během ketodiety organismu scházet.

  • MUDr. Daniel Sosýn

    Jednatel společnosti

    Dan vystudoval Lékařskou fakultu Univerzity Palackého. Je nadšencem do bojových sportů a fitness obecně. Sám si zažil ve fitku to trápení, které známe všichni - Trpíš nepoživatelné chutě proteinů jen proto, že do sebe chceš dostat trochu bílkovin. Proto se rozhodl založit Protein & Co. , protože věří, že i na sportovní výživu se člověk může těšit.

Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & techka s.r.o.