DOPRAVA ZDARMA při nákupu nad 2 500 Kč.

Nejlepší spalovač tuků? Co v něm hledat?

 

burn-fat-4235818_1920

Spalovač tuku. Zázračný produkt, který vás zbaví nadbytečných tukových buněk pěkně v pohodlí domova, na sedačce u zajímavého filmu s nějakou dobrotou po ruce. Stačí jedna pilulka denně a do léta máte napečený pekáč buchet. Ano, tak přesně takto spalovače nefungují.

Jak tedy spalovače fungují a proč se řadí mezi tak oblíbené doplňky stravy? Jejich atraktivita je dána především názvem, který provokuje naší touhu po štíhlém těle. Žádná kouzelná pilulka bohužel neexistuje.

Skutečnost je taková, že spalovače obsahují různé látky, které napomáhají ke zrychlení procesů v organismu potřebných ke ztrátě tělesného tuku. Samotný spalovač nenahradí vaše odhodlání, pravidelný pohyb a vyvážený jídelníček, ale jestliže tohle zvládnete sami, dokáže vás v tom podpořit, a to nemálo.

 

Typy spalovačů tuku

Trh nám přináší mnoho typů spalovačů. Každý z těchto doplňků má lehce odlišný mechanismus účinku. Nejčastěji se jedná o zvýšení termogeneze, lipolýzy nebo kombinaci obou procesů.

 

  1. Stimulační spalovače tuku – zvýšení termogeneze

Fungují na principu stimulace centrálního nervového systému. Při termogenezi naše tělo přetváří přijatou energii na zdroj tepla, které vydáme. Tento metabolický proces ovlivňuje zejména pohybová aktivita, strava a teplota okolního prostředí.

Nespornou výhodou je, že tyto produkty mohou být 100% přírodního typu, což je velmi žádoucí pro tělo, které je nejen ve formě, ale zároveň zdravé, bez zbytečných chemických doplňků. Jejich základem jsou látky jako kofein, zelený čaj, guarana nebo synefrin.

Ty nejlepší spalovače přírodního typu potom obsahují i další látky, které pomáhají odbourat tuk. Nejde tedy jen izolovaně o určité složky, zároveň je velmi důležitá jejich správná kombinace, která zajistí ten nejlepší účínek. Pro štíhlejší a hlavně zdravější tělo bez nadbytečného tuku.

Podívejme se tedy na látky, které jsou nejspolehlivějšími složkami v tomto typu spalovačů: kofein, zelený čaj, guarana, synefrin, ženšen, chrom pikolinát, pomerančovník, černý pepř, gurmar.

Spalovače, které se neizolují pouze na jednu aktivní složku bývají komplexnější. Obsahují složky, které nejenže stimulují centrální nervovou soustavu, srovnávají hladinu krevního cukru, dokáží potlačit chuť k jídlu, regulují hladinu cholesterolu, nebo mohou chránit před oxidačním stresem.

Při výběru toho správného spalovače právě pro vás dbejte právě na množství a kombinaci těchto látek, které vám mohou přinést více benefitů než jen užší pas.

burner složky v kruzich_1_1  

 

  1. Nestimulační spalovače tuku – zvýšení lipolýzy

 

Mechanismus těchto spalovačů je založen na zvýšené lipolýze, tedy odbourávání tuku v tukové tkáni. Mastné kyseliny jsou tak uvolňovány ve větším množství do krevního oběhu, kde jsou poté využity jako zdroj energie.

Když naše tělo zvýší proces lipolýzy, tuky se začnou rozkládat na jednoduché využitelné látky (glycerol a mastné kyseliny) a ty jsme následně schopni využít jako zdroj energie. 

 

 

Kdy (ne)má smysl spalovač užívat?

spalovač

Užívání spalovačů tuku je pro spoustu lidí, jak jsme již zmínili, velmi atraktivní. Vhodný výběr suplementu je jen první krok, jestliže chceme, aby se naše očekávání naplnila, musíme vynaložit více odhodlání. Zaměřit bychom se při snaze o hubnutí měli na tyto 3 oblasti

  • Kalorický deficit související ovšem s pestrým jídelníčkem, s důrazem na dostatečný příjem bílkovin, tuků, sacharidů, dostatkem vitamínů a minerálních látek
  • Pohybová aktivita přispěje nejen k redukci tuku, ale zároveň celkově zdravějšímu tělu, ideálně kombinujme silový a kardio trénink. 
  • Spánek a regenerace ovlivňují celé naše tělo. Měli bychom mu tak poskytnou dodatečný prostor pro regeneraci. 

 

 

Kdy spalovače užívat, aby měly nejlepší účinek?

Jestliže jste našli rovnováhu ve všech složkách, které jsou nezbytné pro zdravé tělo, vyvážený jídelníček, efektivní tréninkový plán a dostatečný čas určený k regeneraci, přichází čas vyzkoušet spalovač, který přináší  tělu nový stimul. Tyto suplementy obsahují látky, které nás mohou nakopnout, dodají více energie a my budeme schopni podat větší výkon na tréninku.

Ideální načasování je totiž zhruba 25–30 minut před sportovní aktivitou. Pokud zrovna žádnou sportovní aktivitu v daný den neplánujete, je vhodné užít tento suplement hned ráno, kvůli jeho schopnosti stimulovat metabolismus.

remove-4559326_1920 

 

 

Co spalovač tuku umí a neumí

 

proteinaco

- zvýšit termogenezi                                            - spálit kalorie, aniž byste nesportovali

- snížit chuť k jídlu                                                - zničit nadbytek tuků v přijaté stravě

- nabudit tělo před výkonem                          - zvýšit výdej energie, jestliže nebudete dostatečně odpočatí

- zvýšit intenzitu tréninku

- podpořit koncentraci

 

Pokud však sami uděláte žádoucí změny ve stravování, tréninkovém plánu a dopřejete tělu dostatek času na regeneraci, spalovače vaši snahu zintenzivní a pomůžou hubnoucí proces udělat příjemnější, efektivnější a dokonce i rychlejší. 

  • MUDr. Daniel Sosýn

    Jednatel společnosti

    Dan vystudoval Lékařskou fakultu Univerzity Palackého. Je nadšencem do bojových sportů a fitness obecně. Sám si zažil ve fitku to trápení, které známe všichni - Trpíš nepoživatelné chutě proteinů jen proto, že do sebe chceš dostat trochu bílkovin. Proto se rozhodl založit Protein & Co. , protože věří, že i na sportovní výživu se člověk může těšit.

Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & techka s.r.o.