DOPRAVA ZDARMA při nákupu nad 2 500 Kč.

MACA - Nakopněte svoji psychickou i fyzickou odolnost

 

Peruánská viagra, Královna And, Zázrak na potenci… Pod všemi těmito přezdívkami se ukrývá MACA PERUÁNSKÁ. Malá, ale velmi významná bylina, která svým vzhledem připomíná řepu. Kořen této rostliny, známý též jako peruánský ženšen, se používá v přírodní medicíně po tisíciletí. Maca je totiž skvělým zdrojem mikroživin, vitamínů, minerálů, vlákniny a antioxidantů. Obsahuje aminokyseliny, mastné kyseliny a také hořčík, draslík, zinek, měď, selen, B-vitaminy. A právě pro své účinky na mužské i ženské libido bývá přezdívána právě Peruánskou viagrou.

 

 

Kde se Maca vzala?

Maca peruánská vyrůstá vysoko v jihoamerických horách až 3–4 tis. metrů nad mořem. Díky tomu je Maca velmi ojedinělá, jelikož v těchto výšinách téměř žádné rostliny kvůli nepříznivým podmínkám nerostou. V peruánských Andách najdeme více druhů této byliny, které se barevně liší.

Maca patří mezi jednu z nejstarších bylin na světě, jejíž blahodárné účinky využívali již samotní Inkové. Ve své malé velikosti kořene, přibližně 5 cm, ukrývá totiž velmi mnoho. Byla už tehdy vyhledávána pro blahodárné účinky v posilování psychické a fyzické odolnosti, dodání energie a samozřejmě nesmíme zapomenout na její silné afrodiziakální účinky působící jak na ženy, tak na muže. Maca je 100% bezpečná bez vedlejších účinků.

 

  

 

Maca. Co se v ní skrývá?

Maca má tři varianty: černou, červenou a žlutou, ta bývá využívána nejčastěji. Ve svých účincích se nijak významně neliší. V malém kořeni skrývá ohromnou sílu. Ten obsahuje vysoké množství aminokyselin, zejména esenciálních, které si tělo nedokáže vytvořit samo, vitamínů B1, B2, B6, vitamínu C a E, stopových prvků a minerálů jako vápník, železo, zinek, draslík a další účinných látek, mezi které patří saponiny, třísloviny a steroly.

Vápníku obsahuje dvakrát tolik než mléko, vitamínu C třikrát více než pomeranč a pětkrát tolik železa než špenát, proto je to skvělý doplněk zdravé stravy.

 

 

 

 

Maca – 7 superschopností – blahodárné účinky pro vaše tělo

 

  1. Fyzické a duševní zdraví

Macu řadíme do skupiny adaptogenů. Tento termín označuje rostlinný produkt, který má schopnost zvyšovat odolnost organismu proti stresovým situacím, úzkosti nebo tělesné únavě. Zlepšují schopnost organismu odolávat změnám, které na něj působí.  

Tento proces harmonie a uvolnění se děje z toho důvodu, že Maca dokáže harmonizovat uvolňování stresových hormonů v nadledvinkách (zejména kortizol) a pomáhá tak regulaci nervového i endokrinního systému a posilování imunity. Schopnost Macy mírnit stres a napětí v těle se projevuje vyváženou energetickou hladinou a celkovou mentální kondicí.

 

 

  1. Redukce hmotnosti a růst svalů

Maca má zároveň povzbuzující účinky pro naše tělo. Dodává mu energii a stimuluje. Tím pomáhá zvýšit výkon při tréninku a zrychlit metabolismus. To znamená efektivnější trénink, větší svaly a více spáleného tuku.

  

  

  1. Sexualita, libido a plodnost

Více chuti k pohlavnímu styku a zároveň zlepšení plodnosti pro obě pohlaví – i to Maca umí. Zvyšuje prekurzor testosteronu dehydroepiandrosteronu (DHEA), což je androgen a neurosteroid, nejhojněji kolující hormon v lidském těle, který slouží k syntéze všech dalších androgenů (u mužů) i estrogenů (u žen). Jestliže mužům DHEA schází, nebo jej mají nedostatek, je to jednou z hlavních příčin nedostatku testosteronu, kterým trpí 90% mužské populace na našem území. Ženám kromě toho zmírňuje projevy PMS i menopauzy.

 

 

  1. Spánek

Díky uklidňujícím účinkům a hormonální rovnováze má Maca skvělý vliv i na spánek a jeho kvalitu. Ať už je spánek ohrožen stresem, vyčerpáním nebo je například jedním z projevu menopauzy. I s tím si Maca umí poradit.

 

 

  1. Vitalita, energie

Maca má schopnost dodávat energii, podpořit mentální i fyzickou výkonnost a významnou hraje roli i při regeneraci organismu. Její účinky se projevují i při zvýšení síly a vytrvalosti u sportovců. Navíc na rozdíl od vyšších dávek kofeinu, které často užíváme ve snaze načerpat energii, nezpůsobuje Maca napětí a nervozitu a nemá ani žádné jiné vedlejší účinky.

Pro pozitivní účinky na mentální výkonnost bývá také užívána jako pomocník při učení.

   

  

      6. Hormonální systém

Maca vyrovnává hladinu hormonů v našem těle. To se projevuje celkovou harmonií, jelikož hormony naše tělo ovládají. Je schopna vyvážit hladinu ženských pohlavních hormonů a zmírnit příznaky menopauzy i nepříjemné projevy menstruace. Vyrovnávání hladiny hormonů je zásadní také pro reprodukčního zdraví a může pomoci redukovat negativní aspekty, jako je neplodnost. A v neposlední řadě je i přibývání na váze ovlivňováno hormonální hladinou, a to může Maca také pozitivně ovlivnit.

 

 

     7. Zdroj důležitých antioxidantů

Antioxidanty, které kořen Macy obsahuje, pomáhají neutralizovat škodlivé volné radikály, bojují proti chronickým onemocněním a zabraňují poškození buněk, které může vést k rozvoji chronických onemocnění.

Vyšší koncentrace antioxidantů v organismu může hrát důležitou roli v prevenci proti rozvoji srdečních onemocnění, rakoviny a cukrovky, může napomáhat při zmírnění působení oxidačního stresu vedoucí k poškození buněk.

 

  

  • MUDr. Daniel Sosýn

    Jednatel společnosti

    Dan vystudoval Lékařskou fakultu Univerzity Palackého. Je nadšencem do bojových sportů a fitness obecně. Sám si zažil ve fitku to trápení, které známe všichni - Trpíš nepoživatelné chutě proteinů jen proto, že do sebe chceš dostat trochu bílkovin. Proto se rozhodl založit Protein & Co. , protože věří, že i na sportovní výživu se člověk může těšit.

Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & techka s.r.o.